Konsekracja nowego Kościoła FSSPX

w Meksyku w stanie Puebla

 

Msza Pontyfikalna w nowym Kościele FSSPX w Puebla w Meksyku

 

13 maja (w rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie), biskup Bernard Fellay konsekrował nowy Kościół w Cholula, w stanie Puebla w Meksyku.

10 dni wcześniej, 3 maja A.D. 2023 miała miejsce, także długo oczekiwana konsekracja największego Kościoła FSSPX Najświętszej Maryi Panny w Kansas, w Stanach Zjednoczonych. Wielu katolików mieszkających w okolicach Saint Mary's w Kansas czekało na ten dzień, od dziesięcioleci. Uroczystościom, w których wzięło udział blisko 3000 osób, przewodniczył również biskup Bernard Fellay. „Takie kościoły, nie są wytworem wielkich pieniędzy. Pochodzą od wiernych, którzy mają wiarę. To są dzieła płynące z wiary, a ludzie są przekonani o obowiązku oddawania chwały Bogu" - powiedział  bp. Fellay. 

 

Kościół Matki Bożej Anielskiej w Puebla

Wnętrze Kościoła Matki Bożej Anielskiej w Puebla po konsekracji

 

 

Łódź, 23-05-2023

 

Będzie tak wiele ludzi, że nie zmieszczą się w Kaplicy
Katolicy w Puebla doczekali się nowego Kościoła

 

13 maja A.D. 2023 biskup Bernard Fellay w obecności jedenastu księży, dwudziestu dziewięciu seminarzystów i ponad ośmiuset wiernych, konsekrował nowo wybudowany Kościół pod patronatem  Matki Bożej Anielskiej w Cholula, w stanie Puebla, znajdujący się 2 godziny drogi od Mexico City.

 

Biskup Bernard Fellay

 

Misja FSSPX w Los Angeles, z siedzibą w Puebla, rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych, kiedy to niewielka grupa katolików w Puebla, gościła w swoich prywatnych domach Kapłanów wiernych Mszy Świętej w Tradycyjnym Rycie Rzymskim. W ten sposób rozwijało się apostolstwo wśród wiernych, pragnących uczestniczyć w Mszy Św. Wszech Czasów.


Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Bractwo FSSPX otrzymało od wiernych sad, w którym urządzono małą Kapliczkę. W 2014 roku została zaoferowana działka, na której można było rozpocząć realizację projektu budowy nowego Kościoła. 29 września 2015 roku - w dniu Św. Michała Archanioła zatwierdzono zakup podpisem.

 

Przygotowanie procesji relikwii do konsekracji ołtarza

 

Po konsultacji z kilkoma architektami postanowiono zbudować nowy Kościół w stylu innych Kościołów w Puebla (skodyfikowanych 400 lat wcześniej przez Bł. Bp Juana de Palafox y Mendoza). Słynny inżynier Enrique Márquez (†2018) zaoferował swoje cenne wsparcie przy obliczaniu planów, a projekt przyszłego kościoła powierzono innemu architektowi, a wszystko to pod kierunkiem doświadczonego ojca Marca Gensbittela.

Wytrwałość księdza Gensbittela pozwoliła na znalezienie niezbędnych funduszy na budowę. Ora et labora (Módl się i pracuj).

W każdą pierwszą sobotę miesiąca księża odpowiedzialni za to dzieło odprawiali Mszę św. w intencji dobrodziejów kościoła ku czci Niepokalanego Serca Maryi, prosząc o Jej macierzyńską opiekę nad nimi i ich rodzinami.

 

 

W styczniu 2017 roku, po przygotowaniach zaczęły się prace przy fundamentach Kościoła.

Centralna część architektury nowego Kościoła Matki Bożej w Puebla - kopuła, symbolizuje niebo. Ozdobiona symbolami Maryjnymi, otoczona jest obwódką z kwiatów liliii, ułożonych na kształt korony. Nawa Kościoła reprezentuje przedsionek nieba.

 

Kopuła Kościoła Matki Bożej Anielskiej w Puebla

  

Konsekracja ołtarza: spalenie pięciu kadzideł

 

Po konsekracji kościoła Matki Bożej Anielskiej (13 maja 2023 r.) wszyscy uczestnicy zgromadzili się w przyjaznej atmosferze na posiłku, po którym nastąpił śpiew Nieszporów, procesja ku czci Matki Boskiej Fatimskiej, i wreszcie pokaz sztucznych ogni, zgodnie ze zwyczajami tego kraju.

 

Fajerwerki jako wyraz radości po Uroczystościach konsekracji Kościoła w Puebla

 

 

ŹRÓDŁO: Fsspx.News - Dystrykt Meksyku

Opracowanie: Radio Chrystusa Króla w Łodzi 

 WIĘCEJ NA STRONIE

www.radiochrystusakrola.pl

192