Ukłon Watykanu w stronę Agendy 2030

Watykan z lotu ptaka

 

Państwo Watykańskie ogłosiło rozpoczęcie szeregu inicjatyw i strategii oszczędzania energii mających na celu ochronę środowiska, które w pełni wpisują się w ramy ekologicznej encykliki papieża Franciszka - "Laudato si" z 2015 roku i jej kontynuacji - adhortacji apostolskiej - "Laudate Deum" z roku 2023. Działanie to niewątpliwie wpisuje się w cele Agendy 2030.

 

Łódź, 16-11-2023

 

Watykan uruchomił program
"Nawrócenie Ekologiczne 2030"

 

Państwo Watykańskie od wielu lat angażuje się w promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez politykę ekologiczną, mającą na celu ochronę środowiska i zapewnienie strategii oszczędzania energii. 

Stosując się do treści zawartych w encyklice - "Laudato si" i adhortacji apostolskiej - "Laudate Deum", Watykan jest jednym z pierwszych państw na świecie, które realizuje projekty zrównoważonego rozwoju, poszukując innowacyjnych rozwiązań mających pomóc zmienić sposób pracy, dbając jednocześnie o ochronę „Wspólnego Domu” i przyjmując projekty, które m.in. poprzez zastosowanie niezawodnych i przyjaznych środowisku technologii, pozwalają na konkretne ograniczenie wpływu działania człowieka na środowisko.

Ratyfikacja Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu oraz porozumienie paryskie stanowi pomost pomiędzy politykami środowiskowymi a wskazaniami i zaleceniami Papieża Franciszka. 

Państwo Watykańskie zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności klimatycznej poprzez odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych, realizację projektów mających na celu efektywność energetyczną i aktualizację aktywów technologicznych. Watykan zobowiązuje się również do zrównoważenia mobilności, dywersyfikacji oraz dostarczania większej ilości produktów energetycznych - czystych lub alternatywnych dla transportu, a także do utylizacji odpadów oraz opracowywania przyszłych i konkretnych projektów ponownego zalesiania..

 

Pojazdy elektryczne we flocie Watykanu

Osiągnięcie neutralności będzie wymagało inwestycji w infrastrukturę technologiczną wykorzystującą energię odnawialną, kompensując w ten sposób emisje CO2, przede wszystkim przez promowanie mobilności elektrycznej i hybrydowej. 

Z tego powodu Watykan uruchomił program rozwoju zrównoważonej mobilności pod nazwą „Konwersja ekologiczna 2030”.

Program ten zakłada stopniowe zastępowanie pojazdów spalinowych Państwa Watykan pojazdami elektrycznymi, tak, aby do 2030 roku osiągnąć przez nie zerową emisję CO2. Postanowiono wdrożyć własną sieć ładowania na terytorium Państwa Watykańskiego i na obszarach eksterytorialnych oraz rozszerzyć jej wykorzystanie na swoich pracowników, przez pokrycie zapotrzebowania na energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł.

 

Strategiczny partner na rzecz zrównoważonej mobilności

Pierwszym strategicznym partnerem dla Watykanu, w ramach projektu odnowy państwowej floty pojazdów jest Grupa Volkswagen, która do 2050 roku chce stać się firmą zero - emisyjną i planuje zmniejszyć ślad węglowy swoich pojazdów marki Volkswagen i Škoda o 30% do 2030 roku.

Państwo Watykan podpisało właśnie umowę strategiczną z niemiecką Grupą Volkswagen w ramach programu rozwoju zrównoważonej mobilności. Jest to jeden z podjętych kroków, w celu konkretnego ograniczenia wpływu działania człowieka na środowisko.

 

Jest rzeczą oczywistą, że wszystko to stanowi część Nowego Porządku Świata narzuconego przez Agendę 2030.

 

Zdjęcie za: messainlatino

 

 

Komentarz RCHK

Papież Franciszek zamiast wypełniać misję Kościoła Katolickiego - ratowania i nawracania dusz do Boga, układa się z wrogami Kościoła Katolickiego zwodząc owczarnię Chrystusową fałszywą nauką, wykreowaną na potrzeby globalistów, prowadząc zagubionych ludzi prostą drogą na potępienie.

Tak, jak Watykan wiódł prym w fałszywej narracji tzw. pandemii, tak teraz jest pionierem w promowaniu samochodów elektrycznych i całej eko - religii. Jeśli taki sygnał idzie właśnie z Watykanu, to wielu letnich katolików pójdzie tą drogą, drogą - autorytetu, na własną zgubę, w imię ekologicznej propagandy.

Chodzi oto, że przykład ma iść z góry, aby ludzie uwierzyli w to, co chcą globaliści. Papież Franciszek głosi "nawrócenie ekologiczne", które staje się nowym magisterium, jako priorytet jego pontyfikatu; a wszystko zgodnie z poprawnością polityczną pod wytyczne globalnych "elit".

 

 

Źródło: infoCatólica, messainlatino

Opracowanie: Radio Chrystusa Króla w Łodzi



 

 WIĘCEJ NA STRONIE

www.radiochrystusakrola.pl

410