Agresywna Policja w Australii niszczy

demokrację metodami totalitarnymi

 

 

Od kilku tygodni w Australii trwają zamieszki przeciwko twardemu lockdownowi i obostrzeniom sanitarnym. Policja nie przebiera w środkach i możliwościach technicznych, tłumiąc niezadowolenie i sprzeciw Australijczyków. W sieciach społecznościowych  krąży wiele filmów pokazujących te wydarzenia, a wśród nich film nagrany przez anonimowego obserwatora sytuacji na dworcu kolejowym w Melbourne. Na filmie widać rozmowę policjanta z mężczyzną, która przebiega normalnie, w pokojowy sposób, po chwili od tyłu podchodzi drugi policjant, który z zaskoczenia chwyta mężczyznę i rzuca nim prosto twarzą na posadzkę.

W konsekwencji polała się krew, mężczyzna stracił przytomność. Po odzyskaniu przytomności poszkodowany mężczyzna wołał swoją matkę. Komenda policji w Melbourne wszczęła w tej sprawie postępowanie.

Australijska ciężko uzbrojona agresywna policja, wspierana przez jednostki antyterrorystyczne patroluje i interweniuje w Melbourne. W Melbourne wprowadzono nawet tymczasowe ograniczenie przestrzeni powietrznej, aby uniemożliwić mediom filmowanie operacji policyjnych, natomiast nad Melbourne krążą policyjne helikoptery, słychać strzelaninę. Oddziały bojowe funkcjonariuszy są wyposażone w karabiny naładowane gumowymi kulami. Na wielu innych filmach widać pościgi policji za uciekającymi wystraszonymi ludźmi. Australijska policja jest bezwzględna, chcąc stumić protesty Australijczyków.

 

ŹRÓDŁO: różne serwisy informacyjne

OPRACOWANIE: Radio Chrystusa Króla