SIERPIEŃ

2

Wtorek

----------------------
214 / 151

Św. Alfonsa Marii Liguori,

Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła

 

 3 KLASA - KOLOR BIAŁY

 

Wspomnienie  Św. Stefana I, Papieża i Męczennika

 

 

08-02_sw_liguori.jpg

 

Św. Alfons urodził się koło Neapolu w roku 1696. W szesnastym roku życia uzyskał doktorat praw i rozpoczął karierę adwokacką. Zrozumiawszy niebezpieczeństwo tego zawodu, porzucił go i poświęcił się służbie Bożej. Jako kapłan zauważył ignorancję religijną ludu i założył zgromadzenie Redemptorystów dla głoszenia misji ludowych. Napisał pomnikową teologię moralną oraz wiele dzieł ascetycznych. Na rozkaz papieża przez trzynaście lat był biskupem diecezji św. Agaty. Uzyskawszy zwolnienie z tego urzędu wrócił do zgromadzenia i do końca życia świecił przykładem gorliwości. Zmarł jako dziewięćdziesięcioletni starzec w roku 1787.


Św. Stefana I, Papieża i Męczennika - KOLOR CZERWONY


Św. Stefan I był papieżem w latach 254—257. Stwierdził ważność chrztu udzielonego przez heretyków. Według tradycji został zamordowany w czasie odprawiania Mszy świętej w katakumbach.


Msza wspólna nr 8 Si diligis

 

 

Lekcja i Ewangelia na dzisiaj

wg Kalendarza Tradycji Katolickiej

LEKCJA - Czytanie, 2 list do Tymoteusza, 2 Tm 2:1-7


Św. Alfons, podobnie jak św. Paweł, nie tylko sam głosił słowo Boże, lecz pozostawił uczniów, którzy prowadzą nadal jego dzieło.


Najmilszy: Wzmacniaj się w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie, a to, co słyszałeś ode mnie wobec wielu świadków, zlecaj ludziom wiernym, którzy będą zdolni uczyć też i innych. Pracuj jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa. Żaden bojownik Boży nie wikła się w sprawy tego życia, aby temu się podobał, pod kim bojuje. Bo i zapaśnik nie otrzymuje wieńca, jeśli nie walczy według przepisów. Rolnik, który pracuje, ma prawo pierwszy korzystać z owoców. Rozważ, co mówię, bo da ci Pan we wszystkim zrozumienie.

 

EWANGELIA - Według Św.  Łukasza, Łk 10:1-9


Onego czasu: Wyznaczył Pan także innych siedemdziesięciu dwóch i rozesłał ich przed sobą, po dwóch do każdego miasta i miejsca, dokąd miał nadejść. I mówił im: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proścież tedy Pana żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje.


Idźcie, oto wa was posyłam jako baranki między wilki. Nie noście trzosa ani torby, ani sandałów i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. A do któregokolwiek domu wnijdziecie, naprzód powiedzcie: Pokój temu domowi; a jeśliby tam przebywał syn pokoju, spocznie na nim pokój wasz; a jeśli nie, do was powróci. W tymże domu zostańcie, jedząc i pijąc, co jest u nich: albowiem godzien jest robotnik zapłaty swojej. Nie przechodźcie z domu do domu. A do któregokolwiek miasta wnijdziecie i przyjmą was, jedzcie, co przed wami położą, i uzdrawiajcie chorych, którzy są w nim, i mówcie im: Zbliżyło się do was Królestwo Boże».

 

Kalendarium według Mszału Rzymskiego z 1962 roku

klawisz_play.gif
Włącz Radio Chrystusa Króla z Łodzi

Radio Chrystusa Króla w Łodzi, 2014-2022 ©

www.radiochrystusakrola.pl